علائم درج شده بر روی خودروهای مرسدس چه معنی دارند؟
دانستنی ها

صفحه اصلی اخبار و مقالات دانستنی ها علائم درج شده بر روی خودروهای مرسدس چه معنی دارند؟

علائم درج شده بر روی خودروهای مرسدس چه معنی دارند؟

562 بازدید 0 دیدگاه  , دانستنی ها
علائم درج شده بر روی خودروهای مرسدس چه معنی دارند؟

شرکت خودرو سازی آلمانی مرسدس بنز (Mercedes Benz) از علائم و نشانه هایی همراه با اعداد و ارقام مختلف در نامگذاری خودرو های تولیدی خود استفاده می کنند. این علائم برای بیشتر افراد گیج کننده بوده و به سختی برای بینندگان و افراد عادی قابل تشخیص هستند. در این نوشته به بررسی و معرفی این علائم نصب شده بر روی خودرو های این شرکت خواهیم پرداخت.

علائم درج شده بر روی خودروهای مرسدس چه معنی دارند؟

شرکت خودرو سازی آلمانی مرسدس بنز (Mercedes Benz) از علائم و نشانه هایی همراه با اعداد و ارقام مختلف در نامگذاری خودرو های تولیدی خود استفاده می کنند. این علائم برای بیشتر افراد گیج کننده بوده و به سختی برای بینندگان و افراد عادی قابل تشخیص هستند. در این نوشته به بررسی و معرفی این علائم نصب شده بر روی خودرو های این شرکت خواهیم پرداخت. اولین علامت موجود بر روی نام مدل های خودروهای مرسدس بنز یکی از حروف الفبای انگیسی است. این حروف که شامل A، B، C، E و S  بوده که به کلاس بدنه خودرو اشاره می کند. علاوه بر این حروف اصلی استثناهایی نیز وجود دارد. به عنوان مثال مدل کلاس M این شرکت که مدل های شاسی بلند این شرکت هستند، به نام GLE نیز خوانده می گردند. عبارت GL به قابلیت های خارج از جاده ای (Off Road) این مدل اشاره کرده و حرف E موجود در انتهای این عبارت نیز به سایز اصلی بدنه این خودرو اشاره می کند که مشابه مدل های کلاس E سواری این خودرو است.
مدل هایی مانند کلاس M و SLK (در حال حاضر SLC) نیز وجود دارد که از اواسط دهه 1900 میلادی و سال های 1996 و 1997 به مجموعه خودرو های شرکت مرسدس بنز اضافه شده است. علاوه بر این ها شرکت مرسدس بنز اقدام به نصب نوع پیشرانه خودرو خود نیز بر روی صندوق عقب خودرو های خود می نماید. به عنوان مثال درج عبارت BlueTech و یا CDi که در حال حاضر با اضافه شدن حرف d به انتهای مدل خودرو نشانگر استفاده خودرو از موتور دیزلی است. استفاده کلمه Electric Drive و یا Plug in Hybrid نیز نشان دهنده استفاده خودرو از پیشرانه الکتریکی است. همانطور که در ابتدا گفتیم، مدل های پایه و اصلی خودروهای شرکت مرسدس بنز با حروف A – B – C – E  و S تولید می شوند. مدل های دو دیفرانسیل و شاسی بلند نیز با کد های G، GLS یا GL، GLE یا ML، GLC یا GLK و GL مشخص می شوند که حرف آخر آنها نشانگر مدل پایه و متناظر آن در مدل های سواری است. به عنوان مثال مدل GLS از بزرگ ترین نمونه های شاسی بلند شرکت مرسدس بنز بوده و بر پایه مدل بزرگ سواری S ساخته شده است. در مدل های کوپه نیز این مساله وجود داشته و مدل های CLS و CLA بر اساس مدل های S و مدل های رودستر SL و SLC یا SLK نیز بر پایه مدل های اصلی S و C ساخته شده اند.
حال می پردازیم به توضیح عبارت های اضافی درج شده بر روی بخش پشتی خودرو های این شرکت. وجود حرف c نشانگر استفاده خودرو از گاز طبیعی فشرده است. حرف d نیز که در گذشته با عبارات BlueTECH و یا CDi نمایش داده می شد دلالت بر استفاده خودرو از موتور دیزلی دارد. حرف e نشاندهنده این مساله است که خودروی مورد نظر از موتور الکتریکی استفاده می کند و در گذشته با عبارت های Plug in Hybrid و یا Electric Drive نشان داده می شد. حرف f نشاندهنده استفاده خودرو از پیل های سوختی (مبدل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی با بازده بالا) بوده و عبارت 4MATIC نشاندهنده استفاده خودرو از سیستم اختصاصی شرکت مرسدس بنز برای توزیع نیرو بین چهار چرخ است.

برچسب ها


اشتراک گزاری

مطالب مشابه

تا کنون هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که در مورد این موضوع نظر می دهد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی فرم ورود

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - خیابان فجر - کوی مدائن - پلاک ۱۸ - طبقه سوم
تلفن: 02188848073
فکس: 02188848073
رایانامه: info@digitalgarage.ir
ما را روی نقشه ببینید